Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Linia Black od Root Pouch - wszystkie informacje

2023-10-13
Linia Black od Root Pouch - wszystkie informacje

Linia Black. Nasza najmocniejsza doniczka z włókien naturalnych i recyklingowanych 

Root Pouch od lat jest pionierem w tworzeniu doniczek tkaninowych. Seria "Black" jest wyjątkowa w swoim rodzaju – jest to jedyna tego typu mieszanka włókien naturalnych z PET. Chociaż z czasem wprowadziliśmy inne warianty, żaden z nich nie dorównuje serii Black. Dzięki największej gramaturze na metr kwadratowy spośród wszystkich naszych produktów, seria Black jest specjalnie przeznaczona dla hodowców, którzy uprawiają rośliny zarówno nad ziemią, jak i w gruncie.

Root Pouch Black Line

Dlaczego wybrać serię Black? 

Planujesz uprawę roślin iglastych, liściastych czy może palm w gruncie? Czy jesteś zmęczony tym, że agresywne kłącza bambusa niszczą Twoje plastikowe doniczki? Używasz większych doniczek, ale nadal zależy Ci na naturalnych włóknach? Seria Black została stworzona właśnie dla Ciebie.

Najgrubsza gramatura w ofercie: 260 g/m2

Wśród wszystkich doniczek oferowanych przez Root Pouch, seria Black wyróżnia się najgrubszą gramaturą na metr kwadratowy. Wynosi ona aż 260 g/m2. To świadectwo jej wyjątkowej wytrzymałości i trwałości, gwarantującej optymalne warunki dla rozwoju roślin przez wiele lat.

Doniczka, która czynnie wspiera wzrost roślin

 Seria Black jest najczęściej wybierana przez profesjonalnych hodowców drzew, którzy planują pozostawienie roślin w ziemi nawet do 5 lat. Niezależnie od tego, czy uprawiasz piękne rośliny iglaste na Północnym Zachodzie, czy bujne palmy na Południowym Wschodzie, doniczki z serii Black ustanawiają nowy standard. Dzięki nim można zmniejszyć zapotrzebowanie na wodę, nie trzeba obcinać korzeni i dostarczyć klientom lepsze rośliny.

Zwiększ produktywność dzięki Root Pouch Black

 Nawet w uprawie nadziemnej, doniczki z serii Black są pierwszym wyborem dla tych, którzy chcą zapewnić równomiernie rozprowadzaną wodę, umiarkowaną temperaturę strefy korzeniowej oraz dobrze przyciętą bryłę korzeniową. Wzmocnione uchwyty, grubszy materiał i naturalne włókna sprawiają, że doniczka Black nie jest tylko mocniejsza – jest także bardziej produktywna.

Łatwy transport i przesadzanie dzięki wytrzymałej konstrukcji doniczki

 Serię Black charakteryzuje najcięższa mieszanka naturalnych włókien w naszej ofercie, co przekłada się na gęstą i włóknistą bryłę korzeniową, gotową do transportu nawet po 5 latach uprawy w gruncie. A ponieważ wszystko mieści się w doniczce Root Pouch, zbieranie i transportowanie większych roślin uprawianych w ziemi staje się prostsze, szybsze i bezpieczniejsze dla korzeni. Dodatkowe uchwyty w wiekszych modelach tylko ułatwią Ci sprawę. 

Szukasz większej, trwałej doniczki ale chcesz żeby była ekologiczna? 

Jeśli korzystasz z większych doniczek w swoim ogrodzie lub na podwórku, ale jednocześnie zależy Ci na naturalnych włóknach, seria Black jest idealnym wyborem. Jej konstrukcja łączy w sobie wytrzymałość większych pojemników z ekologicznymi korzyściami naturalnych włókien.

Wszechstronność zastosowań.

Doniczki Root Pouch z serii Black doskonale sprawdzają się zarówno w uprawie w ziemi, jak i nad ziemią. Ich unikalna konstrukcja pozwala na dostosowanie się do różnorodnych warunków, czy to w ogrodzie, w szklarni, czy na balkonie. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla każdego hodowcy, niezależnie od specyfiki jego upraw.

Kombinacja włókien recyklingowanych i naturalnych w Root Pouch Black

Doniczki z linii Root Pouch Black to wyjątkowa mieszanka innowacji ekologicznych i tradycji. Są produkowane z połączenia włókien recyklingowanych, głównie pochodzących z odzyskanych butelek PET, oraz włókien naturalnych. Dzięki temu połączeniu Root Pouch Black oferuje wytrzymałość i trwałość włókien recyklingowanych oraz zalety włókien naturalnych, takie jak przepuszczalność powietrza i wody. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty zarówno ekologiczne, jak i funkcjonalne. Wykorzystanie materiałów odzyskanych nie tylko zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska, ale również minimalizuje zużycie surowców naturalnych. Jednocześnie dodatek włókien naturalnych sprawia, że doniczki są bardziej przyjazne dla roślin, pomagając im w zdrowszym wzroście.

Trwałość bez kompromisów.

 Doniczki z serii Black zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać nawet do 5 lat w ziemi, zachowując przy tym nienaruszoną strukturę i właściwości. W uprawie nadziemnej ich żywotność jest jeszcze dłuższa, co czyni je inwestycją na lata. Dzięki Root Pouch Black możesz być pewny, że Twoje rośliny mają najlepsze warunki do wzrostu przez długi czas.

Bezpieczeństwo i brak toksyczności 

Doniczki Root Pouch z serii Black są wolne od toksycznych substancji. Wykorzystywane do ich produkcji naturalne włókna i recyklingowane materiały są bezpieczne zarówno dla roślin, jak i środowiska. Dzięki temu hodowcy mogą być pewni, że nie wprowadzają do gleby żadnych szkodliwych chemikaliów, a rośliny rosną w zdrowych warunkach.

Wyjątkowa trwałość w każdych warunkach: nawet do 8 lat użytkowania.

 Root Pouch Black został stworzony z myślą o długotrwałej wydajności. W przypadku uprawy w ziemi, doniczka ta zachowuje swoje właściwości przez 4-5 lat. Jeśli decydujesz się na uprawę nadziemną, jej żywotność wydłuża się do nawet 7-8 lat. To inwestycja, która przynosi korzyści przez długi czas

System Water Wicking - równomierne rozprowadzenie wody

Jednym z kluczowych atutów Root Pouch Black jest system "Water Wicking", który zapewnia optymalne nawodnienie roślin. Dzięki temu systemowi woda jest równomiernie rozprowadzana po całej powierzchni doniczki, zapewniając roślinom stały dostęp do wilgoci, bez ryzyka przesuszenia lub przelania.

Proces Root Pruning - korzenie same dostosują się do doniczki

 Kolejnym ważnym elementem w konstrukcji Root Pouch Black jest zdolność do "Root Pruning" - przycinania korzeni. Dzięki specjalnej strukturze tkaniny, gdy korzenie rośliny osiągają zewnętrzne ściany doniczki dostosowują się do niej, co wpływa na wzrost bardziej włóknistych, zdrowszych korzeni. Proces ten przeciwdziała zwijaniu się korzeni i pozwala na lepszy rozwój rośliny.

Sposób w jaki uszyte są Root Pouch daje gwarancję jakości

Kluczem do wyjątkowej trwałości doniczek Root Pouch jest zastosowanie specjalnego szwu o nazwie Industrial Lock Stitch. Ten rodzaj szwu, szeroko stosowany w produktach na zewnątrz, zapewnia że nie rozpocznie się on rwać, nawet pod wpływem siły. Szwy na boku doniczki nazywane są w branży odzieżowej French Stitch Seam i są one gwarancją wytrzymałości. Dzięki zastosowaniu takiego sposobu szycia, doniczki Root Pouch stają się nie tylko funkcjonalne, ale też niezawodne nawet w trudnych warunkach zewnętrznych.

Odporność doniczek Root Pouch na warunki pogodowe

Materiał, z którego wykonane są doniczki Root Pouch, nie ulega degradacji pod wpływem śniegu i lodu bardziej niż tradycyjne pojemniki plastikowe. Istotne jest to, że rośliny posadzone w tkaninowych doniczkach Root Pouch znacznie lepiej radzą sobie w ekstremalnie niskich temperaturach w porównaniu z innymi pojemnikami. Aby zilustrować tę różnicę, warto zastanowić się, co lepiej chroni człowieka w mroźne dni: opaski z plastiku czy warstwy materiału? Analogicznie działają doniczki Root Pouch - tkanina efektywnie zatrzymuje ciepło wydzielane przez rośliny, umożliwiając im przetrwanie w bardziej komfortowych warunkach, zarówno zimą, jak i latem. Gdy doniczki są ustawione obok siebie, wymieniają ciepło, tworząc mikroklimat. Należy jednak pamiętać, że śnieg i lód, ze względu na swój ciężar, mogą stanowić zagrożenie dla roślin, prowadząc do ich uszkodzeń, niezależnie od rodzaju użytego pojemnika czy naturalnego środowiska wzrostu.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel