Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Uprawa w ziemi z użyciem doniczek materiałowych root pouch

2024-01-29
Uprawa w ziemi z użyciem doniczek materiałowych root pouch

Planując uprawę roślin możemy spotkać się z techniką zakopywania roślin zasadzonych w materiałowych doniczkach w ziemi.  Ta technika może rodzić wiele pytań, przecież doniczka zakopana w ziemi zmarnieje a korzenie rosnącej rośliny ją podziurawią?

Wbrew pozorom jest wiele benefitów tego podejścia, owszem doniczka po zakopaniu na dłuższy czas z rosnącą rośliną w środku nie będzie nadawać się do ponownego użytku. Część korzeni przebije doniczkę co dodatkowo pogorszy jej stan, jednak część korzeni nie przejdzie na zewnątrz i wokół nich korzenie stworzą grudę zawierające cukry i węglowodany.

Po wykopaniu rośliny korzenie które przebiły doniczkę należy odciąć a następnie doniczkę należy rozpruć. Roślina wewnątrz doniczki będzie miała bardzo gęste i dobrze rozwinięte korzenie.

Po przesadzeniu w nowe miejsce roślina dzięki odłożonym cukrom i zdrowym korzeniom dostaje boomu i zaczyna intensywny wzrost.

 

Metoda ta cieszy się niemal 100% przeżywalnością przesadzanych roślin. Nasze rośliny w docelowym miejscu zakorzenią się bardzo głęboko i będą cieszyć nasze oczy przez dekady a nie tylko przez kilka sezonów.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel